Instrukcja obsługi witryny

Budowa witryny

Zakładki

 • W zakładce „Wydarzenia” umieszczamy aktualne informacje z życia sołectwa i gminy.
 • W zakładce „Foto” umieszczone są albumy fotografii z różnymi interesującymi zdjęciami dokumentującymi fakty z życia sołectwa i gminy oraz różne inne. Albumy fotografii umieszczone są na serwerze zewnętrznym.
 • W zakładce "Wideo" umieszczane są filmy o naszej wsi znajdujące się na serwerze zewnętrznym.
 • W zakładce „Fora” znajdują się tematyczne grupy dyskusyjne służące wymianie informacji, opinii, poglądów i komentarzy użytkowników, na które można odpowiadać i które można komentować.
 • W zakładce „Blogi” można zapoznać się z Blogami użytkowników i stworzyć własny. Blog jest to rodzaj pamiętnika zawierający odrębne, samodzielne wpisy, których twórcą jest właściciel bloga.
 • W zakładce „Kontakt” znajdują się formularze kontaktowe pozwalające na wysłanie maili z uwagami o technicznym działaniu i budowie witryny do administratora (Webmaster) i z uwagami do twórców witryny na temat treści umieszczonych w niej umieszczanych.
 • W zakładce "Mapa" znajduje się informacje i mapa naszej wsi z serwisu Google Maps.

Blok kalendarza

 • W bloku „Kalendarz” umieszczane są informacje o ciekawych wydarzeniach. W bloku tym można zmienić miesiąc z aktualnego na dowolny. Dni (daty) w których miały miejsce opisywane wydarzenia będą podkreślone. Kliknięcie na datę spowoduje wyświetlenie strony widoku dnia z opisem wydarzeń które w tym czasie miały miejsce i zostały opisane w witrynie. Klikając na tytuł wydarzenia można obejrzeć pełny wpis. Z tego widoku można przejść do kalendarza w widoku „Rok”, „Miesiąc”, „Tydzień” i „Dzień”.

Archiwum

W zakładce Archiwum znajdują się wpisy archiwalne z lat poprzednich, w tym wpisy z subdomeny www.solectwo.odrano-wola.pl, czyli treści umieszczanych przez Sołtysa i Radę Sołecką kadencji 2011-2015.

Rejestracja i logowanie w witrynie

Dzięki zarejestrowaniu się w witrynie odrano-wola.pl użytkownik będzie mógł aktywnie korzystać z serwisu i uzyska dostęp do dodatkowych funkcji, jak tworzenie treści na własnym Blogu, dokonywanie wpisów i uczestniczenie w dyskusjach prowadzonych na Forum oraz umieszczanie odpowiedzi oraz komentarzy.

Aby zarejestrować się w serwisie należy w menu "Logowanie/Rejestracja" wybrać na odnośnik „Utwórz nowe konto”, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami podawanymi na stronie.

 • Należy podać login, czyli nazwę użytkownika, pod którą będzie on występował w serwisie. Login nie powinien i nie może być związany z prawdziwym imieniem lub nazwiskiem użytkownika, po rygorem usunięcia konta.
 • Następnie należy podać adres e-mail. Adres e-mail podany przez użytkownika służy do kontaktu z nim i powinien być przez niego używany. System obsługujący witrynę sprawdza poprawność podanego adresu e-mail.
 • Podczas rejestracji wymagane jest zapoznanie się z Regulaminem Witryny oraz zasadami Polityki Prywatności i zaakceptowanie ich treści oraz postanowień. Tym samym użytkownik zobowiązuje się przestrzegać Regulaminu Witryny i potwierdza zapoznanie się z Polityką Prywatności witryny.
 • Na podany adres zostanie wysłany przez system e-mail z instrukcjami dostępu do konta użytkownika i dokończenia procesu rejestracji. Należy skorzystać z hasła podanego w tym e-mailu lub z odnośnika jednorazowego dostępu do konta. Na stronie konta użytkownika należy wpisać własne hasło. Hasło powinno zawierać co najmniej osiem znaków.
 • Użytkownik może wprowadzić swój własny portret (awatar) w pliku graficznym typu JPG, GIF lub PNG nie większym niż 16kB i o rozmiarach maksymalnie 64 x 64 piksele.

Po dokonaniu rejestracji w witrynie i utworzeniu własnego konta użytkownik może logować się do serwisu i korzystać z możliwości wpisów na Blogu lub Forum.

 • Aby zalogować się w serwisie należy w menu kliknąć na odnośnik "Logowanie/Rejestracja", a następnie podać swój login oraz hasło dostępu.

Odzyskiwanie hasła

W przypadku utraty hasła należy w menu logowania kliknąć odnośnik „Prześlij nowe hasło”, który pojawi się po wskazaniu linku "Logowanie do witryny", a następnie postępować zgodnie z instrukcją na stronie

Tagi: