Lida Sambora - blog

Czy to jest pomyłka?

Obrazek użytkownika Lida Sambora

Ostatnio, to jest pierwszego dnia lipca tego roku, ponownie odwiedziłam stronę sołecką Odrano-Woli. I również ponownie okazało się, że na tej  stronie niewiele się dzieje.

Odwiedzający nie znajdzie na niej również miejsca do umieszczenia swoich uwag. Postanowiłam więc pozostać wierna starej, wiejskiej stronie, istniejącej od 2011 roku.

Czy to jest plagiat?

Obrazek użytkownika Lida Sambora

Ostatnio odwiedziłam stronę sołecką Odrano-Woli. Niestety okazało się, że strona jest w budowie.

Jednak nie całkiem. Objawia się na niej bowiem Pan Sołtys, jak malowany, a może lepiej - jako żywy we własnej wirtualnej osobie. Dodatkowo pojawia się znajomy tekst, który na stronie, na której dokonuję niniejszy wpis, widnieje już od kilku lat, niemalże od początku jej istnienia (2011). Tekst zredagowano na podstawie wypowiedzi Pana Tadeusza Jałowieckiego, wprowadzającego nas w historię naszej wsi.

Przed Otwarciem

Obrazek użytkownika Lida Sambora

Wielu Grodziszczan z pewnością z ulgą przyjęło komunikat o przedterminowym otwarciu wiaduktu w Grodzisku Mazowieckim w noc sylwestrową 2013/2014. Opisywanie uciążliwości związanych z jego niedostępnością były by w tym miejscu truizmem.

Doktorzy na peryferiach

Obrazek użytkownika Lida Sambora

W dążeniu do ponoszeniu swoich kwalifikacji, wycelowanym na znalezienie bardziej atrakcyjnych warunków zatrudnienia, a może i przeżycia przygody intelektualnej, skierowałam się na wymarzoną ścieżkę moich rodziców (czytaj ścieżkę chorobliwie ambitnej Mamy przewidzianej dla trochę bardziej utalentowanego potomstwa) – robienia tzw. kariery naukowej.  Nie ukrywam, że to moje drugie podejście.