Młynarz - blog

Z kim warto budować relacje?

Obrazek użytkownika Młynarz

Niedawno natknąłem się na wpis zatytułowany „Komu warto poświęcać swój czas, czyli z kim warto budować relacje w biznesie?”, którego autorem jest Pan Nikolay Kirov, wykładowca i ekspert w dziedzinie Negocjacji, Budowania Relacji i Kreowania Wartości Dodanej w biznesie oraz Przywództwa. Temat poruszony we wpisie dotyczy nie tylko relacji biznesowych, ale również relacji na wielu innych płaszczyznach.

Poszło ku lepszemu

Obrazek użytkownika Młynarz

Pragnę poinformować wszystkich mieszkańców o moich obserwacjach, co i jak zmieniło się w Odrano-Woli na lepsze w okresie od 2 czerwca 2011 roku. Być może również i inni mieszkańcy Odrano-Woli zechcą podzielić się swoimi obserwacjami (i dodać zdjęcia), jak od tego czasu w naszej wsi poprawiła się np.

Frekwencja wyborcza

Obrazek użytkownika Młynarz

Wybory są jedną z bezpośrednich form demokracji realizującej doktrynę suwerenności narodu, zgodnie z którą wspólnota obywateli jest suwerenem (podmiotem sprawujący niezależną władzę zwierzchnią) w państwie i to od niego wywodzi się legitymizacja władzy (uprawnienie do podejmowania wiążących decyzji przekazane wybranym przedstawicielom). Zagwarantowane konstytucyjnie prawa i wolności polityczne zapewniają obywatelowi swobodę udziału w życiu politycznym, a jednym z praw i przywilejem jest czynne prawo wyborcze (prawo do wybierania).

Podatek od fotografii ślubnej

Obrazek użytkownika Młynarz

Jaki odsetek użytkowników urządzeń multimedialnych wie, że produkty te (odtwarzacze MP3, odtwarzacze CD, DVD i Blu-ray, odtwarzacze z dyskami twardymi, odbiorniki radiowe, sprzęt audio, komputery, skanery, kserokopiarki, drukarki, czyste nośniki danych) są opodatkowane tak zwaną opłatą reprograficzną[1], która ma rekompensować twórcom ich trud i nakłady poniesione na skomponowanie utworu muzycznego, napisanie scenariusza telenoweli bądź stworzenie innego dzieła objętego ochroną praw autorskich w przypadku, gdy my, słuchacze, widzowie lub czytelnicy słuchamy, oglądamy lub c

Okręgi wyborcze w gminie Grodzisk Mazowiecki w roku 2014

Obrazek użytkownika Młynarz

Jak było w roku 2010

Podział na okręgi i obwody wyborcze określany jest uchwałami Rady Miejskiej. W roku 2010 gmina Grodzisk Mazowiecki podzielona została na 4 okręgi wyborcze, w których określono 20 obwodów wyborczych [1], [2]. W każdym z czterech okręgów w roku 2010 w wyborze radnych ustalona została liczba mandatów do Rady Miejskiej (wybieranych radnych):

Wybory samorządowe 2014

Obrazek użytkownika Młynarz

Prawdopodobnie w dniu 16 listopada bieżącego roku odbędą się wybory samorządowe, w których będziemy wybierali burmistrza i radnych na kolejną czteroletnią kadencję. Obecnie wybory będą odbywały się zgodnie z Kodeksem Wyborczym [1] uchwalonym w dniu w dnia 5 stycznia 2011 roku ustawą, która weszła w życie z dniem 1 sierpnia 2011 roku.

Podatki od nieruchomości 2014

Obrazek użytkownika Młynarz

Już tradycyjnie nowy rok przynosi nam podwyżkę stawek podatków i opłat lokalnych, których wysokość określona została przez naszych włodarzy, radnych Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim, uchwałą nr 641/2013 z dnia 27 listopada 2013 roku. Nihil novi sub sole.

Jednak tym razem w oczy rzuca się niższy niż w poprzednich latach wzrost stawek podatków. Przyczyną tego może być kryzys, a dokładniej niższa niż we wcześniejszych okresach inflacja.

Powrót do przyszłości

Obrazek użytkownika Młynarz

Z zainteresowaniem przeczytałem na stronie rdc.pl (Polskie Radio RDC) wpis zatytułowany „Grodzisk Mazowiecki szuka nowych mieszkańców” [1]. Autor wpisu podaje informację, że Grodzisk Mazowiecki zaprasza do osiedlania się rodziny, które chcą pod Warszawą zbudować swój pierwszy dom. Ponadto dowiedziałem się, że gmina (chyba raczej Urząd Gminy) planuje od wiosny rozpoczęcie kampanii reklamowej promującej walory Grodziska Mazowieckiego, położonego w odległości około 25 km od Warszawy.

Strony